Vendée Globe
93 nap 22 óra 52 perc

BARCELONA 2015. MÁRCIUS 25. – BEFUTOTT A BWR GYŐZTESE! Földkerülő rekorddal ért célba Bernard Stamm és Jean Le Cam

A Barcelona World Race 2014-2015 győztesei Bernard Stamm és Jean Le Cam, a Cheminées Poujoulat fedélzetén

Szerda, 2015 március 25 — 19:00hrs Barcelona, 18:00 UTC

A hatalmas tapasztalattal bíró duó, Bernard Stamm (SUI) és Jean Le Cam (FRA) nyerte a 2014-15 Barcelona World Race-t, rekord időt futva a két személyes földkerülő versenyben: 84 nap, 5 óra, 50 perc and 25 másodperc alatt teljesítve a 23,321.76 mérföldes elméleti távot.

A Cheminées Poujoulat, az 51 éves Bernard Stamm (SUI) és 55 éves Jean Le Cam (FRA) ma győzelemre vitorlázva, elsőként futott be az immár harmadszor rendezett Barcelona World Race megállás nélküli kétszemélyes földkerülő vitorlás versenyen!

17:50:25 UTC-kor (18:50:25hrs CET/Barcelona), 10-15 csomós könnyű délkeleti szélben, sima tengeren szelték át a célvonalat. A svájci-francia IMOCA60-as az elméleti non-stop (minden megállóval büntető) útvonalat átlag 11.53 csomós sebességgel teljesítették.

Stamm és Le Cam összesen 27950 mérföldet tett meg 84 nap, 5 óra, 50 perc és 25 másodperc alatt a 2014 december 31-i déli rajt óta, átlag 13.82 csomós sebességgel.

Bernard Stamm és Jean Le Cam rekord időt állított fel a versenyben, mely ebben a Barcelona World Race-ben eltérő útvonalat követett: Barcelonától Barcelonáig, megkerülve a nagy fokokat – Jóreménység-foka, Leeuwin-fok, Horn-fok -, az Antarktiszt jobbról kerülve.

forrás: Barcelona World Race versenyigazgatóság

A BEFUTÓ LIVE STREAMING és a hajósok napi műholdas bejelentkezése mától a spiritofhungary.hu főoldalán nézhető!

Cheminées Poujoulat, Bernard Stamm (SUI) és Jean Le Cam (FRA) skipper párossal földkerülő rekorddal, 84 nap, 5 óra, 50 perc és 25 mp nyerte a Barcelona World Race kétszemélyes földkerülő vitorlásversenyt.

fotók, videó hamarosan!

A versenyiroda felpörgött a győztes érkezésére várva:

A győzelemre vitorlázó Cheminées Poujoulat, kormányosa Bernard Stamm és kormányostársa Jean Le Cam lassan, de egyre közelebb a célhoz. Ha elhisszük Jean Le Cam-nek, hogy ez lesz utólsó földkerülő versenye – akkor ez a BWR győzelem egy igen koronás befejezése lesz az ő földkerülő versenyzői pályafutásának.